Aluminiowa płyta bieżnika 5052 H114 5: przegląd

Sep 28, 2026

Zostaw wiadomość

Płyta aluminiowa 5052 H114 to stop nie-poddający się-obróbce cieplnej, charakteryzujący się wyraźnym wzorem bieżnika z pięcioma-paskami, specjalnie zaprojektowanym-antypoślizgowo. Ta wzorzysta płyta aluminiowa, wyprodukowana przez firmę GNEE, zawiera od 2,2% do 2,8% magnezu i od 0,15% do 0,35% chromu, zapewniając rygorystyczną odporność na warunki morskie i przemysłowe. Stan H114 oznacza stan{{13}utwardzania przez odkształcenie, dostosowany do wytłaczanych płytek bieżnika, zapewniający sztywność konstrukcyjną przy jednoczesnym zachowaniu odkształcalności.

 

Produkowany w grubościach podłoża od 1,2 mm do 8,0 mm i szerokościach od 1000 mm do 1600 mm, spełnia rygorystyczne tolerancje produkcyjne. Zgodna z aktualnymi specyfikacjami GB/T 3618 i ASTM B209, płyta 5052 H114 służy jako wysoce funkcjonalny materiał podłogowy, oferujący niezawodne rozwiązania powierzchniowe w wielu wymagających sektorach komercyjnych.

 

1. Podstawowe zastosowania i zastosowania

Aluminiowa płyta bieżnika o wytrzymałości114 5 5052 h zapewnia-powierzchnie antypoślizgowe i wsparcie strukturalne w różnych środowiskach codziennego użytku, zapewniając bezpieczny transport pieszych.

Podłogi pojazdów użytkowych:Wózki transportowe wykorzystują tę płytę do podłóg, zapewniając wysokie tarcie. Nominalna wysokość wzoru wynosząca 1,0 mm zapewnia bezpieczną stopę podczas przewozu ładunku, a lekkie opcje o grubości od 1,2 mm do 3,0 mm skutecznie zmniejszają całkowitą masę całkowitą pojazdu nawet o 15%.

Chodniki statków morskich:Na pokładach małych łodzi zastosowano ten-odporny na korozję materiał, który zapobiega poślizgowi. Zawartość magnezu 2,2–2,8% wytrzymuje ekspozycję na słoną wodę w temperaturach od -20 do 50 stopni, zapewniając członkom załogi niezawodne przejście podczas trudnych warunków pogodowych na morzu.

Stopnie schodowe obiektów przemysłowych:Zakłady produkcyjne instalują te wzorzyste płyty na podwyższonych wybiegach. Minimalna granica plastyczności wynosząca 150 MPa (21,7 ksi) umożliwia ciągły ruch pieszy i ruch ciężkiego sprzętu, zachowując dokładną integralność strukturalną w standardowych warunkach pracy bez deformacji.

Rampy załadunkowe transportu publicznego:Autobusy miejskie korzystają z małych pięciu-pasków, które ułatwiają wsiadanie. Współczynnik tarcia ogranicza ryzyko poślizgu podczas deszczowej pogody, a niestandardowe wymiary do 1600 mm szerokości płynnie pokrywają standardowe rozpiętości ramp bez łączenia strukturalnego.

 

screenshot2025-07-1716-35-58

 

2. Kluczowe korzyści i zalety

Ta wzorzysta płyta aluminiowa łączy w sobie precyzyjną wytrzymałość mechaniczną z odpornością na warunki środowiskowe, zapewniając mierzalne wskaźniki wydajności, które spełniają surowe wymagania inżynieryjne w wymagających zastosowaniach konstrukcyjnych.

Zwiększona odporność na korozję:Dodatek chromu w ilości od 0,15% do 0,35% zapobiega pękaniu spowodowanemu korozją naprężeniową. Dokładny skład chemiczny pozwala płycie wytrzymać ciągłe narażenie na działanie środowiska morskiego i wycieki substancji chemicznych bez konieczności stosowania dodatkowych powłok ochronnych.

Zoptymalizowana odporność na poślizg:Mały wzór składający się z pięciu-pasków i nominalnej wysokości 1,0 mm zwiększa współczynnik tarcia powierzchniowego. Ta specyficzna geometria aktywnie wypiera płyny i zanieczyszczenia, maksymalizując powierzchnię styku buta-z-płytką i skutecznie minimalizując wypadki poślizgnięcia się w miejscu pracy.

Korzystny stosunek wytrzymałości-do-masy:Wykazując wytrzymałość na rozciąganie 210-260 MPa (30,5-37,7 ksi), stop ten zapewnia solidną nośność. Utrzymuje niską gęstość 2,68 g/cm3, z powodzeniem zastępując cięższe blachy stalowe i zmniejszając wymagania dotyczące obciążenia fundamentu o 35%.

Doskonała odkształcalność i spawalność:Stan H114 zachowuje wystarczającą plastyczność, umożliwiając zginanie na określonych promieniach bez pękania. Obsługuje standardowe techniki spawania łukowego, takie jak TIG i MIG, umożliwiając szybki montaż konstrukcji bez konieczności stosowania jakiejkolwiek-obróbki cieplnej po spawaniu.

 

Skontaktuj się z GNEE już dziś, aby poprosić o indywidualną wycenę naszych-wysokiej jakości płyt aluminiowych 5052 H114, dostosowanych do konkretnych wymagań Twojego projektu.

Wyślij zapytanie teraz

3. Dostawa, standardy kontroli i opakowanie

Standaryzowane protokoły dostaw i sztywne ramy kontroli gwarantują, że każda dostarczona płyta aluminiowa odpowiada dokładnym tolerancjom wymiarowym i dociera do klienta bez uszkodzeń mechanicznych-spowodowanych transportem.

Standaryzowana dostawa produkcyjna:W przypadku standardowych zamówień zakłady działają w cyklu produkcyjnym trwającym od 15 do 25 dni. Ten ścisły harmonogram uwzględnia precyzyjne procesy cięcia, zapewniając długości od 2000 mm do 12000 mm, zapewniając ciągłe dostawy materiałów do projektów budowlanych masowych.

Wytyczne dotyczące weryfikacji wymiarowej:Inspektorzy mierzą grubość podstawy za pomocą skalibrowanych mikrometrów, aby potwierdzić zgodność z tolerancją ± 0,15 mm. Potwierdzono, że wysokość wzoru przekracza minimum 0,6 mm, co gwarantuje, że funkcjonalne-właściwości antypoślizgowe odpowiadają specyfikacjom normy GB/T 3618.

Kontrola jakości powierzchni:Personel kontroli jakości przeprowadza ocenę wizualną, aby upewnić się, że wykończenie walcownicze nie zawiera wad walcowania i poważnego utlenienia. Jasne lub matowe wykończenie powierzchni musi pozostać całkowicie jednolite na całej powierzchni magazynowej o wymiarach 1220 x 2440 mm.

System pakowania odpornego na wilgoć-:Płyty przełożone są neutralnym papierem, co zapobiega ścieraniu powierzchni. Cała paczka jest owinięta folią polietylenową i bezpiecznie przymocowana do standardowych palet drewnianych, co zapewnia środowisko wolne od wilgoci- i zapobiega korozji spowodowanej plamami wodnymi podczas transportu morskiego.

 

4. Testowanie jakości produktu

Rygorystyczne badania laboratoryjne potwierdzają właściwości mechaniczne i skład chemiczny płyt, zapewniając całkowitą zgodność z wyznaczonymi międzynarodowymi normami metalurgicznymi, takimi jak ASTM B209.

Optyczna spektroskopia emisyjna:Technicy korzystają z zaawansowanych spektrometrów, aby dokładnie określić skład pierwiastkowy każdej partii. Te badania ilościowe zapewniają, że zawartość magnezu mieści się w zakresie od 2,2% do 2,8%, ściśle przestrzegając specyfikacji EN 573-3 i GB/T 3880.

Badanie wytrzymałości na rozciąganie:Uniwersalne maszyny testujące przykładają kontrolowane napięcie do próbek w celu obliczenia progów mechanicznych. Wyniki muszą potwierdzić minimalną granicę plastyczności wynoszącą 150 MPa (21,7 ksi) i procent wydłużenia przekraczający 10%, weryfikując niezawodność stanu H114.

Pomiar chropowatości powierzchni:Specjalistyczne profilometry mierzą dokładną-mikrochropowatość małej pięcio-płytki. Te dokładne dane ilościowe zapewniają, że nominalna wysokość wzoru wynosząca 1,0 mm zapewnia niezbędny współczynnik tarcia, potwierdzając jego klasyfikację bezpieczeństwa dla podłóg komercyjnych.

Weryfikacja próby zginania:Próbki materiałów poddawane są rygorystycznym testom zginania pod kątem 90- i 180 stopni w temperaturze otoczenia 20–25 stopni. Zewnętrzna wygięta powierzchnia nie może wykazywać żadnych makropęknięć, co potwierdza integralność strukturalną stopu po przetworzeniu na elementy kątowe, takie jak stopnie schodów przemysłowych.

 

5052 H114 5 bar Aluminum Tread Plate Quality Testing

 

5. Perspektywy rozwoju na przyszłość

Postępy w technologiach walcowania stopów i teksturowaniu powierzchni będą stale udoskonalać wydajność produkcji i właściwości strukturalne tych specyficznych płyt aluminiowych.

Zautomatyzowane technologie walcowania:Ulepszone walcownie na zimno wykorzystujące sztuczną inteligencję zmniejszą tolerancje grubości poniżej ± 0,10 mm. Ta wyjątkowa precyzja wyeliminuje straty materiału i zapewni bardziej spójny rozkład obciążenia strukturalnego w-wielkich instalacjach podłogowych w infrastrukturze komercyjnej.

Ekologiczne-procesy wytapiania:Przejście na wytapianie aluminium-elektrycznie napędzane energią wodną drastycznie obniży ślad węglowy produkcji. Pozyskiwanie surowców w ramach inicjatyw związanych z zieloną energią dostosuje ten wzorzysty produkt do rygorystycznych międzynarodowych przepisów ochrony środowiska i światowych certyfikatów zrównoważonego budownictwa.

Zaawansowane geometrie wzoru:Badania nad zaawansowanym-mikroteksturowaniem pozwolą uzyskać projekty wzorów hybrydowych, które znacznie poprawią odprowadzanie cieczy. Te zoptymalizowane struktury powierzchni aktywnie zwiększą współczynnik tarcia o dodatkowe 10%, maksymalizując bezpieczeństwo pieszych w mocno smarowanych środowiskach przemysłowych.

Zintegrowana logistyka łańcucha dostaw:Analityka predykcyjna radykalnie usprawni dostępność standardowych zapasów, skutecznie skracając standardowy czas dostawy międzynarodowej z 15 dni do poniżej 7 dni. Ta możliwość wdrożenia będzie wspierać modele produkcyjne-na-na czas dla linii montażowych transportu na całym świecie.

 

Specyfikacje danych i parametry rynkowe

Tabela 1: Dane techniczne i zakres rozmiarów 5052 H114

Przedmiot Opcje / Zakresy
Stop i temperament 5052 H114
Aplikacja Mała płyta bieżnika z pięcioma-prętami
Grubość podstawy 1,2 – 8,0 mm (na zamówienie do 10,0 mm)
Szerokość 1000 – 1600 mm (do 1900 mm)
Długość 2000 – 6000 mm (do 12000 mm)
Wysokość wzoru Nominalna 1,0 mm (min. 0,6 mm dla cienkich mierników)
Standardowe specyfikacje GB/T 3618, ASTM B209, EN 485-2, EN 573-3, GB/T 3880

Tabela 2: Skład chemiczny (% wag.)

Element Procent (%)
Aluminium (Al) Reszta
Magnez (Mg) 2.2 - 2.8
Chrom (Cr) 0.15 - 0.35
Żelazo (Fe) Mniejsza lub równa 0,40
Krzem (Si) Mniejsza lub równa 0,25
Miedź (Cu) Mniejsza lub równa 0,10
Mangan (Mn) Mniejsza lub równa 0,10
Cynk (Zn) Mniejsza lub równa 0,10

Tabela 3: Właściwości mechaniczne

Nieruchomość Format wartości
Granica plastyczności (min) Większe lub równe 150 MPa (21,7 ksi)
Wytrzymałość na rozciąganie 210 - 260 MPa (30.5 - 37.7 ksi)
Wydłużenie Większy lub równy 10%

Tabela 4: Tolerancje produkcyjne (wg GB/T 3618)

Parametr Określona tolerancja
Grubość (1.2 - 3.0 mm) ± 0,15 mm
Grubość (3.0 - 8.0 mm) ± 0,25 mm
Szerokość (1000 - 1600 mm) + 2.0 mm / - 0.0 mm
Długość (2000 - 6000 mm) + 3.0 mm / - 0.0 mm
Wysokość wzoru ± 0,20 mm

Tabela 5: Wytyczne dotyczące przedziału cenowego aluminium SMM (oszacowanie)

Wskaźnik rynkowy Przedział cenowy (USD/MT)
Cena podstawowa aluminium SMM A00 $2,450 - $2,550
5052 H114 Opłata manipulacyjna $350 - $450
Szacunkowa całkowita cena CIF $2,800 - $3,000

Chcesz ulepszyć swoją podłogę przemysłową? Skontaktuj się z naszym zespołem technicznym w GNEE, aby zabezpieczyć standardowe lub niestandardowe rozmiary dzięki szybkiej wysyłce na całym świecie.

Skontaktuj się z naszymi inżynierami już dziś

Wniosek

Płyta aluminiowa 5052 H114 zapewnia wyjątkową użyteczność dzięki połączeniu-poślizgowego wzoru, dużej wytrzymałości mechanicznej i sztywnej odporności na korozję. Działając jako wysoce skuteczne rozwiązanie podłogowe i okładzinowe, gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcyjne w środowiskach transportowych, morskich i przemysłowych. Ścisłe przestrzeganie specyfikacji GB/T 3618 i ASTM B209 zapewnia stałą wydajność fizyczną, a dokładna zawartość magnezu od 2,2% do 2,8% zapewnia długoterminową-trwałość przed degradacją środowiska. W miarę postępu technologii walcowania, GNEE będzie w dalszym ciągu dostarczać zoptymalizowane, dokładnie zaprojektowane płyty aluminiowe z wzorami. Materiał ten pozostaje produktem wysoce niezawodnym, dokładnym wymiarowo, który konsekwentnie spełnia wymagania techniczne rozwoju nowoczesnej infrastruktury.

 

ScreenShot2026-03-19113014767

 

Często zadawane pytania

Jaka jest różnica między płytą aluminiową 5052 H114 i O?
Stan H114 jest-utwardzany przez odkształcenie w celu uzyskania wyższej granicy plastyczności (większej lub równej 150 MPa) przeznaczonej specjalnie do płyt wzorzystych, podczas gdy stan O jest w pełni wyżarzany, bardziej miękki i nadaje się do ekstremalnego formowania, wykazując niższą granicę plastyczności około 65 MPa (9,4 ksi).

 

Czy aluminiową płytkę bieżnika 5052 H114 można spawać?
Tak, ma doskonałą spawalność. Standardowe techniki, takie jak spawanie TIG i MIG, działają wydajnie i nie wymagają-obróbki cieplnej po spawaniu, zachowując odpowiednią integralność strukturalną wzdłuż spoiny.

 

Co sprawia, że ​​wzór małych pięciu-pasków jest skuteczny?
Mała geometria z pięcioma-prętami zapewnia tarcie wielokierunkowe-, szybko odprowadzając ciecze z powierzchni. Ta podwyższona tekstura o nominalnej grubości 1,0 mm skutecznie minimalizuje ryzyko poślizgu zarówno w przestrzeniach komercyjnych, jak i przemysłowych.

 

Czy 5052 H114 nadaje się do środowisk morskich?
Absolutnie. Dokładny dodatek 2,2–2,8% magnezu i 0,15–0,35% chromu zapewnia temu stopowi ścisłą odporność na korozję w słonej wodzie, dzięki czemu jest bardzo skuteczny w przypadku pokładów łodzi i chodników portowych.

 

Jakie są standardowe wymiary tego produktu?
Standardowe arkusze magazynowe mają zazwyczaj wymiary 1220 x 2440 mm, a grubość podstawy wynosi od 1,2 mm do 8,0 mm. Jednakże zakłady produkcyjne takie jak GNEE zapewniają niestandardowe opcje szerokości do 1600 mm i długości do 12000 mm.